آگاهي و احتياط
دهه جهاني ايمني
كاريكاتور
بدون شرح
 • بدون شرح 1395/4/13 يكشنبه
  انسان ، راه ، خودرو
تصادف
 • تصادف 1395/4/12 شنبه
  تصاويرممكن است براي همه مناسب نباشد
فرهنگ ايمني
بيانيه بچه هاي ايران براي ايمني راهها هم صدا با بچه هاي ساير نقاط جهان به مناسبت هفته جهاني ايمني
    چرا هر هفته در سراسر ايران دهها كودك و نوجوان در كوچه، خيابان و جاده ها كشته شده يا مجروح مي شوند؟ زيرا كار جدي در اين زمينه انجام نمي شود لازم است شما مسئولين اظهارات ما در اين بيانيه را بشنويد و به آن عمل كنيد ما بچه ها در آينده ممكن است صدايمان شنيده شود، اما در حال حاضر اين وظيفه شماست كه به ما كمك كنيد لازم است هرچه سريعتر كاري صورت گيرد و گر نه بسياري از بچه ها اين شانس را نخواهند داشت تا به سني برسند كه صداي شان شنيده شود و اين وظيفه شما مسئولين و ساير افراد بزرگ سال است كه به ما كمك كنيد تا با هم پيمان شدن در اين كار، به بچه ها اطمينان داده شود كه مي توانند با ايمني كامل سفر كنند يا از جايي به جاي ديگر بروند.
    همه ما بچه ها سزاوار آن هستيم كه در رفت و آمد به مدرسه امنيت داشته باشيم راهها بايد آن قدر ايمن باشند تا ما بتوانيم با خيال راحت پياده به مدرسه رفت و آمد كنيم. ما پياده روهايي امن و گذرگاه دوچرخه سواري امن مي خواهيم ما مي خواهيم  در مسير راهها موانعي براي كند شدن رفت و آمد وسايل نقليه قرار داده شود. ما امكانات امني براي عبور از خيابان مي خواهيم تا بدون نگراني و ترس بتوانيم درس بخوانيم. ما از همه صاحبان وسيله نقليه در هر نقطه از ايران مي خواهيم كه مواظب بچه ها باشند. همه اتومبيل ها و اتوبوس ها بايد كمربند ايمني داشته باشند. وقتي بچه ها همراه والدين و بزرگترهاشان سوار موتور سيكلت يا وسايلي مانند آن مي شوند بايد كلاه ايمني داشته باشند تا از آنها در برابر خطر حمايت كند ما درك مي كنيم كه كلاه ايمني بر سر گذاشتن يا بستن كمربند ايمني مي تواند در موقع خطر جان ما را نجات دهد.

    مصرف مواد مخدر يا الكل و هم زمان رانندگي كردن خطرناك است. با سرعت غير مجاز راندن كار خطرناكي است. رانندگي در زمان خستگي و خواب آلودگي خطرناك است. كساني كه بچه ها را دوست دارند نبايد چنين كارهايي انجام دهند. هيچ كس نبايد چنين كارهايي انجام دهد. پليس بايد بيشتر مراقب ما باشد و از ما حمايت كند و جلوي كساني را بگيرد كه سرعت غير مجاز دارند و يا مواد مخدر و الكلي مصرف كرده و رانندگي مي كنند. امنيت ما در همه حال بايد حفظ شود، چه زماني كه با خانواده بيرون مي رويم، چه زماني كه بيرون خانه بازي مي كنيم و يا به مدرسه رفت و آمد مي كنيم. بايد قوانين مورد نياز براي ايمن شدن راهها اجرا شود، بايد صداي ما شنيده شود و كاري صورت گيرد تا امنيت راهها براي بچه ها تضمين شود.

    بنابر اين ما از شما مسئولين انتظار داريم تا كارهاي لازم براي كاهش خطرات جاني در راهها را در برنامه هاي جديد توسعه بگنجانيد در هر نقطه از ايران كه زندگي مي كنيم انتظار  داريم راهها براي دوستانمان، خانوده مان و خودمان امن باشد. ما بچه به حساب مي آييم و هميشه صدايمان شنيده نمي شود بنابر اين نيازمند آنيم تا شما با برداشتن گام هايي جدي در اين زمينه به ما كمك كنيد اگر امروز خواست ما را را در بر قراري امنيت راهها تامين كنيد ، ما هم مي توانيم و تلاش خواهيم كرد تا يك الگوي خوبي براي نسل هاي بعدي باشيم. لطفا صداي ما را بشنويد ، دست به كاري بزنيد و " بچه ها را از خطراتي كه در راهها در كمين آنان هستند نجات دهيد"


هفته جهاني ايمني چهاردهم تا بيستم ارديبهشت
منبع عكسهاي خبري سه و چهار: شبكه اطلاع رساني دانا http://www.dana.ir/News 
شنبه 3 تير 1396  
آگاهي و احتياط
دهه جهاني ايمني
كاريكاتور
بدون شرح
 • بدون شرح 1395/4/13 يكشنبه
  انسان ، راه ، خودرو
تصادف
 • تصادف 1395/4/12 شنبه
  تصاويرممكن است براي همه مناسب نباشد
فرهنگ ايمني
Daneshamouz.mrud.ir - 2015
صفحه اصلی دانش آموز | بازگشت |
Guest (MrtGuest)


Powered By Sigma ITID.